Négyes itt, négyes ott

Balkány jött, látott, és nagyon simán hazavitte a három pontot, a megye III-as csapat pedig hozta a kötelezőt. Hétvégi ibrányi focikörképünk következik.

Ibrány–Cellspan-Balkány 0–4 (0–3) Ibrány, 300 néző, v.: Pethő P.

Csodák márpedig nincsenek. Legalábbis a fociban. Mármint a mezei fociban.

8 percig éltek a hazai remények, hiszen a nagy számok törvénye alapján a listavezetőnek is meg kell botlania – valamikor. Erre viszont várni kell még legalább egy hetet, mert egy rosszul kigondolt hazaadást könnyedén pöccintett az ibrányi kapuba a szemfüles balkányi támadósor.

Tudtuk, hogy nehéz lesz, de, hogy ebből egy sima orrfújás legyen… nos arra senki nem gondolt. Legalább is itt még nem… De lassan lefőtt a kávé.

A listavezető rövidpasszos, gyors játékára, térfelünkig feltolt védekezésére nem volt hatásos válasz. Az árnyékcsatárt játszó, nyugdíjazás előtt álló Bogdanovic pedig remekül osztogatott a tizenhatosunk előtt. Valljuk be őszintén, a hazai csapatnak momentuma nem volt (na, jó, minimális...) az első félidőben…

A játékvezetést lehet szapulni, de egy döntést kivéve felesleges. Ott viszont érezhetően megpecsételték a mérkőzés végkimenetelét. Történt, hogy egy szabálytalanságot követően, a balkányi játékos kétséget kizáróan igazságszolgáltatás céljából nagy lendülettel akarta Flavio-t helyretenni, csak nem számított az elé álló Hruskára, aki nemes egyszerűséggel megállította a terminátor üzemmódba kapcsolt sporttársat. A koma érezte, hogy itt a nagy pillanat és némi hezitálást követően megcsillantotta a szánalmasra sikeredett, de a játékvezető által Kiss Manyi díjra értékelt nagy halált. Következetességnek nyomát sem látva Hruska zuhanyozni indulhatott, a Balkányi Színművészeti Akadémia frissen kinevezett dékánja pedig maradt… Mindez kettő gólos vendégvezetést eredményezett, ami még a legoptimistább hazai szurkolókból is kiölte a hitet. A félidő végére pedig a fejfát is elhelyezték a balkányiak ennek a mérkőzésnek a sírján egy érintés nélküli szögletgóllal… Ami szép, az szép, csak…

A második játékrészre mindent egy lapra feltéve jött ki a hazai csapat. Bátran nekimentünk az energiatakarékos üzemmódba kapcsolt vendégeknek, aminek rögtön meglett az eredménye: a balkányi kapusnak meg kellett mozdulnia. Ez viszont annyira felbosszanthatta a többieket, hogy simán átkocogtak a középpályánkon, a 16-osnál csináltak egy kispályás kényszerítőt és berámolták a negyediket. Csupán szépségtapasz, hogy innentől voltak helyzetecskéink, amikkel semmit nem tudtunk kezdeni.

Lehet szépíteni a tényeket, de ahogy a mérkőzést követően összegzett egy barátom: úgy jártunk, mint az egyszeri turista a thaiföldi kupiban, bement és megcsinálták. Nos, ez van.

A vendégcsapat nem véletlenül vezeti az idei bajnokságot. Más kategóriát képviselnek, klasszissal nőttek Ibrány fölé. Persze, megy majd ez nekik is lejjebb (lásd ki nyerte tavaly a megye I-et), csak nem ebben az idényben. Addig is gratulálhatunk az ellenfélnek és csupán reménykedhetünk, hogy hamarosan egy ilyen hatékony ibrányi csapat szórakoztatja a szurkolóit idehaza és idegenben egyaránt.

Addig is fel a fejjel srácok, nekünk nem ezt a mérkőzést kellett hozni. Hajrá Ibrány!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Ibrány: Menyhárt N. – Berecki S., Esze B. (Boros M.), Hruska Á., Kiss P., Flavio, Engi D., Nagy N. (Dudás B.), Bertók D., Vidoven M. (Csizmarik Á.), Vinicius.

Edző: Paulik István.

Balkány: Hegyes B. – Lakatos T., Vass Z. (Buka B.), Kondor M. (Jakab R.) Hortó A., Szabó M. (Simon Sz.), Bogdanovics, Kállai G. )Borsi D.), Ohár R., Lippai T., Iván Zs. (Szabó P.).

Edző: Mirgai László.

Kiállítva: Hruska Á. (33. perc).

Gól: Kállai G. 2., Lippai T., Iván Zs.

Ifi: 4–3.

Paulik István: – Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, a szünet után becsülettel küzdött a csapat. Gratulálok a Balkánynak.

Mirgai László: – Az első félidőben a viharos szélben sikerült jó százalékban sikerült kihasználni az adódó helyzeteket. A megnyugtató előny birtokában nagyon jó ütemben rúgtuk a negyedik gólt, viszont az Ibránynak is jár a dicséret, mert becsületesen küzdött.