Hogy menjek át rajta?

Magabiztos idegenbeli győzelem és egy kissé fájó vereség. Ez a hétvégi ibrányi futballmérleg. Tiszalökön nem sikerült meglepetést okozni, Encsencsen pedig nem történt meglepetés.

Encsencs SE – Ibrány SE 0–7 (0–2) Encsencs, 150 néző (a fele ibrányi...). Vezette: Szabó I.

Egész nyáron nem volt ilyen hideg, mint ezen a vasárnapon - sommázta a lelkes ibrányi drukkerhad, akik nem átalkodtak ide, az Isten háta mögé, de attól még két megállóval arrébb lévő Encsencsre elkirándulni.

Halkan kérdezném az illetékes megyei szövetség életükben nem focizott döntéshozóit: nem-e lenne szerencsésebb egy másik csoportba osztani azt a települést, amelyhez a román határ nyilván közelebb van, mint a megye északi része? Választ nem várok... Reméljük ide többet nem kell jönni.

A múlt heti túltisztelt ellenfél után egy papíron gyengébb társaság próbálta útját állni csapatunknak. Az előzetes hollywood-i forgatókönyv szerint kb. 20 perc vitézkedés és szurkolói reménykedés után helyre szokott állni a világ rendje, nevezetesen akkor rúgunk gólt, amikor nem szégyeljük. Nem árulok el nagy titkot, így történt, még ha voltak is halványabb teljesítmények a csapatban.

Az ellenfél bátran kezdett, de az erejük szépen lassan kimerült abban, hogy egymással, a játékvezetővel, az ellenféllel, illetve az ellenfél szurkolótáborával nyitottak parttalan vitát, mert hát ugye: "Hogy menjek át rajta?" Csendes megjegyzés - az óvodásokra jellemző mentalitással még a megye III-ban is kiröhögik az embert...

A srácok a második félidőben aztán már pardont nem ismerve, interaktív módon demonstrálták a hazaiaknak, hogy kell átmenni rajta...

Szép volt fiúk, jöhet Nagykálló!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Encsencs: Dolhai T. – Horánszki L., Szilágyi G., Franku Sz., Nagy M., Pataki E., Budai J. (Kóródi T.), Varga R. (Kiss Z.), Biró L. (Budai R.), Konyha Cs. (Tallódi L.), Biró Zs.

Edző: Szedlár János.

Ibrány: Szobonya G. ( Kiss P.) – Deme A., Farkas M., Majoros Á., Tóth Zs. (Kiss P.), Kiss T., Csáki J., Szabó M. (Vidoven M.), Kovács G. (Gergely B.), Jeddi B., Somogyi M.

Edző: Madalina György.

Gól: Kiss T. 3, Majoros Á. 2, Tóth Zs., Somogyi M.

Ifi: 2–9.

Szedlár János: – Sok sikert kívánok Gyuriéknak! Jó csapat van Ibrányban, megérdemelték a győzelmet.

Madalina György: – Az első félidőben megnehezítette a hazai csapat a dolgunkat, a második félidőben játékban és fizikálisan is fölénybe kerültünk így megérdemelten nyertünk.