Úszó Diákolimpia Országos döntő, Hódmezővásárhely

A szezon fő versenye érkezett el úszó csapatunk számára, hiszen megrendezték az Úszó Diákolimpia országos döntőjét, Hódmezővásárhelyen.

Népes csapat gyűlt össze, hiszen a megyei döntő megnyerésével 11 versenyzőnk szerzett kvótát, hogy képviselje iskoláját, megyéjét. A három napos versenyhétvége nem telt eseménytelenül.

Pénteki napunk utazással telt, s még este megcsodálhattunk a helyszínt, a gyönyörű Gyarmati Dezső Sportuszodát, ahol szombaton és vasárnap vízbe ugranak versenyzőink.

A III. és IV. korcsoport versenyeit rendezték szombaton, ekkor versenyzőink nagy része állhatott rajtkőre. A bemelegítést követően izgulva várta mindenki a versenyszámát.

Nem is álmodhattunk jobb kezdésről, hiszen első versenyzőnk, Asztalos Tamara 50m mellúszásban rajt-cél győzelmet aratva megnyerte futamát, s megérdemelten nyerte el a Diákolimpia Országos Bajnoka címet. Nagyszerű versenyzéssel, remek idővel emelte ismét Ibrány hírnevét az ország legjobb úszói között.

Fiaink folytatták a sort, akik ismét remek időket úszva, sokan a megyei döntőn elért eredményeket is túlszárnyalva hoztak értékes helyezéseket.

Berecz Zsolt kiváló versenyzéssel lett Országos 6. helyezett 100m hátúszásban.

Szentesi Levente remek idővel Országos 8. helyezett 100m mellúszásban.

A Berecz Gábor, Havaly Ádám, Kormány László, Oláh Vendel összeállítású 4x50m - es gyorsváltó igazán szép, 8. helyezést szerzett.

A Kovács Áron, Sohodóczki Tamás, Imre Csongor József, Szentesi Levente összeállítású 4x50m - es gyorsváltó pedig a legerősebb mezőnyben ért el remek 11. helyezést

A vasárnapi nap sem telt eredménytelenül, hiszen legfiatalabb versenyzőnk, Csombók Réka ugrott vízbe, még az "elit", igazolt versenyzők mezőnyében. Itt, 50m -es gyorsúszásban ért el nagypályás egyéni csúcsot, s ezzel 12. helyen csapott célba, sok sportiskolás versenyzőt megelőzve.

Nagyon büszkék voltunk versenyzőinkre, hiszen mindent megtettek, hogy iskolájukat, megyénket méltóképpen képviseljék az év legfontosabb versenyén.

Külön köszönet a felkészülésben, az utazásban való rengeteg segítségért Ibrány Város Polgármesteri Hivatalának, s Szabó P. Juditnak.

Köszönjük a korrekt, nyugodt és pontos személyszállítást Szilágyi Andrásnak.

Hálával tartozunk az Ibrányi Gyermekekért Alapítványnak és Czeglédi Jolánnak a versenyzők étkezésének támogatásáról.

Köszönjük idén is - mint minden évben- a versenyzők emlékplakettjét Vigh László egyéni vállalkozónak, gyönyörű és méltó emlék versenyzőinknek.

S köszönjük minden szurkolónak, szülőnek a segítséget, biztatást, akár a helyszínen, akár itthon.